fbpx
logo

Kendamil Nutricare je jedním ze světových lídrů ve vývoji a výrobě kojeneckého mléka a kaší.

Výrobní závod Kendal, který se nachází v blízkosti Národního parku Lake District, Velká Británie, vyrábí prémiová mléka a kaše pro kojence Kendamil prvotřídní kvality již více než 50 let.

Distributor: Health Academy s.r.o., Zbraslavská 22/49, Praha 5, 159 00

e-mail: info@healthfactory.cz

telefon: +420 608 560 909

Zakladatel Kendamilu vyzval britský parlament k zákazu palmového oleje v kojeneckém mléce

Kendamil.cz / Nezařazené  / Zakladatel Kendamilu vyzval britský parlament k zákazu palmového oleje v kojeneckém mléce

Zakladatel Kendamilu vyzval britský parlament k zákazu palmového oleje v kojeneckém mléce

S tím, jak se ze zdravého stravování stává stále větší byznys, na kvalitu některých specifických odvětví se klade menší důraz a jejich důležitost se přehlíží. Tím je například právě kojenecká strava, která v Británii ani jinde ve světě není chráněna dostatečně přísným zákonem.

Jedním z největších aktivistů bojujících za změnu je Ross McMahon, CEO anglické společnosti Kendal Nutricare, která vyrábí produkty Kendamil či Kendalife. Ross již nějakou dobu snaží různými způsoby bojovat proti přidávání určitých látek do kojenecké výživy vzhledem k tomu, že jsou pro děti nevhodné, někdy až velmi nebezpečné. S tímto záměrem letos v říjnu podal stížnost, ve které vyzval členy britského parlamentu o vytvoření zákonu na zákaz přidávání palmového oleje do odstředěného mléka, větší důraz na sledování ingrediencí přidávaných do mlék i místo výroby.

„Strava dítěte v prvních měsících života je nesmírně důležitá. Proč na to tedy nejsou ty nepřísnější zákony? Jak mohou rodiče dělat správná rozhodnutí, když do nitra problému dostatečně nevidí a nikdo o tomto problému nehovoří?, říká McMahon.

Kromě toho žádá také o zákaz vydávání lahví s předem připraveným mlékem nemocnicemi či vynucení vylepšení britských nařízení o idealizovaných textech a obrázcích na etiketách balení kojenecké stravy. „Webové stránky McDonaldu říkají víc o ingrediencích přidávaných do svých hamburgerů než etikety na baleních spousty výrobců kojeneckého mléka. To přeci není správné. Rodiče navíc musí vědět, že levné rostlinné nebo palmové oleje ve směsi s odstředěným mlékem nejsou zdravou alternativou k mléku savců, které je pro děti naprosto přirozené,“dodává.

Kendamil je jediným britským výrobcem kojenecké výživy, který používá k výrobě plnotučné mléko. To pochází od krav pasoucích se na anglických farmách v oblasti Lake District. Pyšní se právě tím, že do mléka nepřidává žádný palmový olej, u kterého se dokázalo, že snižuje například hustotu minerálů v kostech.

 

Zdroj: https://www.nutraingredients.com/Article/2018/10/26/McDonald-s-burgers-are-more-transparent-than-infant-formulas-says-infant-formula-CEO?fbclid=IwAR1L8Z0UUpKQDTtEVepWMer21Lstod6FYkkd96h69n-CpwdU08Hfv90Ta7g#
Neváhejte a nakupujte v našem eshopu!