fbpx
logo

Kendamil Nutricare je jedním ze světových lídrů ve vývoji a výrobě kojeneckého mléka a kaší.

Výrobní závod Kendal, který se nachází v blízkosti Národního parku Lake District, Velká Británie, vyrábí prémiová mléka a kaše pro kojence Kendamil prvotřídní kvality již více než 50 let.

Distributor: Health Academy s.r.o., Zbraslavská 22/49, Praha 5, 159 00

e-mail: info@healthfactory.cz

telefon: +420 608 560 909

 

Dotazy

Dotazy, na které se často ptáte

Nenajdete-li mezi následujícími odpověďmi to svoji, neváhejte nám ji zaslat pomoci fomuláře na této stránce. 

Proč je dobré pro moje děťátko plnotučné kojenecké mléko?

Lidé a krávy jsou oba savci, mléko z jejich mléčných žláz se svým složením ale liší. Kravské mléko má větší obsah kaseinu než lidské mléko. Kasein má vysoký obsah fosfátů a váže vápník, to je důvod, proč kravské plnotučné mléko má přirozeně vysoký obsah vápníku. Mateřské mléko obsahuje více než 51% nasycených, savčích mléčných tuků a před dvaceti lety kojenecká výživa obsahovala tuky plnotučného mléka. Proto jsme se pídili proč ta změna? A dostalo se nám odpovědi „z důvodu šetření financí“. Dotázali jsme se také, proč došlo k takovému nárůstu ekzému, koliky, zácpy a přerušovanému spánku, a proč průmysl vynalezl recepturu „hladového mléka“? Náš výzkum a zjištění nás inspirovaly k tomu, abychom se vrátili k plnotučnému mléku. Zabývali jsme se případovými studiemi, které ukazují, že plnotučné mléko vede ke šťastnějším dětem s lepšími spánkovými modely, takže i většímu množství kvalitního spánku pro rodiče 😊 Mléčný tuk je snadněji stravitelný v porovnání s tukem rostlinným.

Nebude moje miminko po pití plnotučného mléka Kendamil příliš přibírat na váze?

Nebude, právě naopak. Vaše děťátko v mléku Kendamil dostane všechny potřebné živiny, jelikož je vyrobeno tak, aby se co nejvíce podobalo mateřskému mléku. Plnotučné mléko obsahuje 26% tuku a 74% bílkovin. Odtučněné mléko obsahuje 1% tuku a 99% bílkovin. Současné studie prokazují, že nadměrný příjem bílkovin v kojeneckém období zvyšuje zátěž ledvin a může vést k riziku nadváhy a k obezitě v pozdějším životě.

Jaký je rozdíl mezi běžným umělým mlékem a mlékem Kendamil?

Umělá mléka, která jsou běžně dostupná na našem trhu obsahují odstředěné mléko a rostlinné tuky. Důvodů je mnoho a jeden z nich je i snaha ušetřit. Mléko Kendamil je vyrobeno z plnotučného kravského mléka z místních farem v Cumbrii a Lake District, chráněné krajinné oblasti ve Velké Británii. Jedná se o jezerní oblast uprostřed které leží město Kendal patřící mezi světové dědictví UNESCO. Tady se nachází továrna, která se specializuje na výrobu kojenecké mléka a dětské stravy už více jak 55 let.

Jak vím, že je mléko opravdu kvalitní?

Víme odkud pochází každá sklenice mléka, ze které je Kendamil vyroben. Veškerá produkce mléka pochází od lokálních farmářů ve Velké Británii, kteří mají označení RED TRACTOR, čímž se zavazují pro chov krav dle nejpřísnějších regulí. Krávy jsou chovány na pastvinách a mají přístup k čerstvé potravě.

Proč je mléko Kendamil chuťově sladší než běžná kojenecká mléka?

Přesto, že mléko Kendamil neobsahuje žádná dochucovadla ani sladidla tak má přirozeně sladší, jemnější a krémovější chuť, právě proto, že obsahuje více tuku než odstředěné mléko (běžné umělé kojenecké mléko).

Proč mléko Kendamil neobsahuje rybí olej?

V dnešní době mnoho dětí ale i dospělých trpí alergiemi na různé potraviny. Jedním z alergenů jsou bílkoviny obsažené v rybách. Mnoho maminek si stěžovalo, že jejich děti trpí alergiemi, mají zažívací potíže, které mohu být způsobeny špatným trávením rybího tuku. V dnešní době mnoho ryb obsahuje těžké kovy a rtuť. Proto byl nový Kendamil Nutricare vyvinut tak, aby neobsahoval nic, co by bříška našich nejmenších mohlo zatížit. Výhodu je, že mléko je vhodné i pro vegetariány.

Jaký je rozdíl mezi rostlinnými oleji a živočišnými tuky obsaženými v kojeneckém mléce?

Zdroje lipidů (tuků) používané v kojenecké výživě musí být pečlivě vybrány, aby se napodobila kompozice lidského mléka a optimalizoval se tak růst a zdraví dítěte. Kyselina palmitová je převážně nasycená mastná kyselina vyskytující se v rostlinném oleji i v mléčném tuku savců. Absorbuje se ve střevě dítěte a také pomáhá vstřebávání vápníku, když je v pozici sn-2. V rostlinných olejích se kyselina palmitová nachází v pozicích sn-1 a sn-3. Kendamil, jako náhrada plnotučného mateřského mléka, obsahuje vyšší hladinu kyseliny palmitové v poloze sn-2. To přesněji připomíná jedinečnou strukturu tuků v lidském mléce a tak napomáhá vstřebávání vápníku.

Proč se do Kendamilu přidávají esenciální mastné kyseliny?

Tělo si může vytvářet většinu tuků, které potřebuje. Nicméně dvě esenciální mastné kyseliny, linolová (LA) a alfa-linolenová, nemohou být v těle syntetizovány, a proto se  pro vytvoření Kendamilu tyto látky přidávají k tuku plnotučného mléka.

Kdo Kendamil vyrábí?

Kendamil pochází z nejmodernější produkce ze zařízení na okraji anglického Lake District z místa, kde se kojenecká výživa vyrábí od roku 1962. Během posledních 55 let zařízení vyrábělo náhražky mateřského mléka a obilné dětské kaše pro společnosti Farleys, Boots a HJ Heinz a nyní exportuje do Severní Ameriky, Austrálie Asie a Afriky.

Formulář na Vaše dotazy

Děkujeme, že se ptáte.

Neváhejte a nakupujte v našem eshopu!